"cel"
- Szczegóły
- Agata
- Kategoria: Dobre Słowo
Co jest moim celem?
Co jest celem moich działań?
Co jest celem moich modlitw?
Czy jest to tylko realizacja moich planów i zamierzeń?
Czy „z powodu różnorodnych doświadczeń” łatwo poddaję się i „odchodzę zasmucona”?
U progu Wielkiego Postu postawmy sobie przed oczy „cel naszej wiary – zbawienie dusz”.
I dobrze wybierajmy, pamiętając, że ważniejsze niż „dieta” jest „upaść przed Nim na kolana, zacząć Go pytać”.
Niedzielnie...
- Szczegóły
- Aneta Chełminiak
- Kategoria: Napisane przez Odbiorców DS
Wspólnoto Dobrego Słowa i Eucharystii…
Eucharystia to Jezus, który się ofiarowuje, to Jezus dla nas, Jezus, który nawet ze śmierci uczynił ostatni dar. Słowa: „To jest Ciało moje, które za was będzie wydane” (Łk 22,19), oznaczają: To ja was karmię, ustanawiam was Moją rodziną, ludem wyzwolonym i wyzwalającym, narodem świętym, ludem odkupionym.
Jezus, jak zwykle, wybiera prosty znak. Aby zaznaczyć swoją obecność wśród nas, nie posługuje się obrazem, który by nas oślepił i prawie zmusił do przyjęcia wielkości daru, lecz decyduje się na znak pokorny, codzienny: znak chleba.
W Eucharystii Osoba Jezusa przychodzi do nas w akcie miłości do Ojca, w akcie ufności do Niego i otwarcia na wszystkich braci.
Spróbujmy zrozumieć, co oznaczają słowa, że Eucharystia jest ofiarą, doskonałą ofiarą Chrystusa, który został nam dany w znaku chleba i wina.
Tak o Ofierze Jezusa pisał ks. Lorenzo Zani, który uczy kontemplacji Miłości ukrzyżowanej i zwycięskiej, wykorzystując przy tym swą wiedzę psychologiczną dotyczącą ludzkiego cierpienia. Jego rozważania karmią umysł i pokrzepiają serce, a światu zmęczonemu licznymi cierpieniami i lękiem o przyszłość niosą przesłanie ufności i nadziei.
Moc modlitwy
- Szczegóły
- Anita Pawelec
- Kategoria: Dobre Słowo
Najmilsi: Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli!
Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny!
Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana.
A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone (Jk 5, 13-15)
Odetnij
- Szczegóły
- Beata Słoka
- Kategoria: Napisane przez Odbiorców DS
Wszyscy wiemy, co dzieje się tak blisko naszych granic, przeżywamy niepokój, niektórzy z nas silny lęk. A Słowo Boże dziś jakby zupełnie niewzruszone: "Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją"...
U podstaw każdej wojny zawsze stoi grzech - najpierw mały, potem większy i większy. Więc jeśli coś jest dla Ciebie powodem grzechu (nawyki, niewłaściwe relacje, skłonności do oceniania, miejsca w których bywasz, czy rzeczy, które posiadasz), nie licz na swoje postanowienia i silną wolę, naprawdę odetnij to.
Parą jesteśmy
- Szczegóły
- Jolanta Fijałkowska
- Kategoria: Dobre Słowo
" ....wy, którzy nie wiecie nawet, co jutro będzie".
Czy często nie postępujemy tak, jakby życie było w naszych rękach? Gromadzimy środki, aby w oparciu o nie czuć się pewnie, bezpiecznie, planować przyszłość, jakby wszystko od nas zależało. Trudno jest odwerać się od tego schematu myślenia. A przecież, abyśmy mogli istnieć, musimy być nieustannie obdarowywani przez Pana.
Święty Jakub zwraca uwagę na potrzebę kierowania myśli ku Panu, aby właściwie i mądrze decydować o naszej codzienności. Zrobimy to co chcemy, co planujemy, ale tylko wtedy, gdy Pan zechce. Do Niego należy ostatnie słowo.
Oddawajmy Mu więc nasze myśli, plany i z pokorą podchodźmy do własnego życia.
DBASZ O NICH ?
- Szczegóły
- Wanda Klima
- Kategoria: Dobre Słowo
"paście stado Boże, które jest przy was, strzegąc go nie pod przymusem ale z własnej woli ..."
" Módl się za kapłanów. Wielu jest świętych wśród nich i oni potrzebują umocnienia, bo świętość w pocie i we łzach się rodzi. Ale jeszcze więcej jest zagubionych, zniewolonych przez świat i grzesznych. Ci potrzebują ratunku: ocalenia dla własnych dusz i dusz tych, których oni mieli ocalić, a nie uczynili tego. Wielkiej modlitwy i wielkich ofiar potrzebują Moi synowie, którzy nie stali się światłością świata i solą ziemi, a którzy niszczą sól i gaszą światłość w braciach swoich. Błagaj o miłosierdzie i opamiętanie dla nich."
Alicja Lenczewska "Słowo pouczenia" 11.I.1990
„Dlaczego my nie mogliśmy…?”
- Szczegóły
- Agata
- Kategoria: Dobre Słowo
- Dlaczego nie mogę wyjść ze swych słabości?
- Dlaczego nie mogę ułożyć życia rodzinnego, zawodowego?
- Dlaczego nie mogę wyprostować życiowych dróg?
- Dlaczego nie mogę się pozbierać i ogarnąć w trudnościach?
A może się do tego wszystkiego nie zabieram tak jak trzeba?
Czy nie jestem „głucha” na Słowo Boga i „niema”, żeby Mu odpowiedzieć?
Jaka jest moja relacja z Jezusem?
Na ile mam świadomość, że tylko zaangażowana relacja z Nim może poukładać rozsypane i poprostować zagmatwane?
Nie odkładajmy naszego nawrócenia, postu i modlitwy na Wielki Post.
Już dziś podejmijmy „specjalne środki” naprawiania naszej codzienności.
Niedzielnie...
- Szczegóły
- Aneta Chełminiak
- Kategoria: Napisane przez Odbiorców DS
Droga Wspólnoto Dobrego Słowa i Eucharystii…
Zapraszam dziś do poznania krótkiej refleksji Ks. Justo Lo Feudo MSE (Misjonarza Najświętszej Eucharystii)
Pan Jezus zdecydował się pozostać z nami aż do skończenia świata…pozostać w tej formie. Zrobił to w Eucharystii. To właśnie Eucharystia tworzy Kościół. Z Eucharystii rodzi się Kościół, ponieważ z Niej rodzi się także kapłaństwo, które pozwala uwiecznić w czasie i ofiarę i odkupienie i zbawienie, które tu również wydają się wieczne.
Co powinno się dziać podczas adoracji? Przede wszystkim adoruje się Boga. Adoracja jest aktem czci. Największym jaki można dać wraz z Mszą Świętą, ponieważ Msza Święta jest większym aktem czci niż adoracja, ale w łączności z Mszą Świętą adoracja jest przedłużeniem tego, co się dzieje we Mszy Świętej. To co celebrujemy pozwala nam oddać tę część, a co więcej pozwala nam przedłużyć to Królestwo Eucharystyczne, które On chce zaprowadzić i zrobić Je w każdym momencie, zrobić Je w formie nieprzerwanej.